fotograaf EVELIN ELMEST
Soovitav on stuudiosse fotosessioonile tulla 10 min. enne broneeritud sessiooni kellaaega, mitte varem, sest enne seda aega võib olla kellegi teise fotosessioon. Püüame vastu tulla ka hilinejate soovidele ja pakkuda sessiooni täies pikkuses, kuid kahjuks ei pruugi see alati võimalikuks osutuda. Stuudios kasutame vahetusjalanõusid (või paljajalu/sokkides).
Riietus tasuks veidi läbi mõelda, et pildistatav seltskond oleks riietatud ühes stiilis. Vältida võiks ülipidulikke riideid ning kuna fotopaberile välisjalanõudes ei lubata, siis peaks läbi mõtlema riietuse juurde sobivad vahetusjalanõud, võib olla ka sokkides või hoopis paljajalu. Riietuse valimisel võiks eelistada heledamaid toone, vältida võiks väga mustrilisi ja musta värvi riideid. Olenevalt sessiooni pikkusest võib pildistamisele kaasa haarata ka vahetusriideid.
Jumestus ja soeng. Fotosessioonile tulles võiks naisterahval olla tehtud jumestus ja soeng. Veel parema tulemuse saamiseks võiks olla jumestus lastud teha professionaalsel jumestajal. Soovi korral jagan Teile jumestajate kontakte. Ise jumestust tehes, soovitan selleks kulutada veidi rohkem aega, kui Teil tavaliselt meikimisele kulub. Näo põhi katta nahatooniga sobiva jumestuskreemiga ning hea oleks kasutada õrna puudrit, et nägu ei läigiks. Peitma peaks ka võimalikud näovead (n. tumedad silmaalused, punnid, pigmendilaigud vms.). Oluline on, et näo põhi oleks ilusti hajutatud ja annab kena, loomuliku ning värske jume. Kasutada võib veidi tugevamat meiki, kui tavaliselt olete harjunud, sest fotol jääb tulemus ~50% võrra õrnem – veidi tugevam põsepuna, huulejoon ja huulepulk. Fotomeigis võiks vältida pärlmutter toone, eelistama peaks matte värve. Ripsmed ei tohiks peale ripsmetushi pealekandmist olla kokku kleepunud, need peaks läbi kammima. Vaadake üle kulmukaar, et see oleks kenasti vormitud ning hooldatud. Kena soeng annab samuti ilu ja enesekindlust juurde.
Pediküür-maniküür. Enne fotosessioonile tulemist peaks üle vaatama ka küüned-varbad.
(eriline tähelepanu poolakti, akti, buduaari ning beebiootuse fotosessioon)
Mõned päevad enne sesisoonile tulekut tarbige piisavas koguses vett. Veetarbimine annab nahale terve ja hooldatud välimuse. Päevitamisest (sh solaarium). Normaalne ja ühtlane nahatoon jääb piltidel kena. Kena ja ühtlane jume annab rõõmsama väljanägemise. Üleliigne päevitus ei ole kindlasti hea. Üleliia päevitunud nahk jääb piltidel punetav ja sageli ebaühtlase värvitooniga. Foto järeltöötluses päikesepõletuse punast nahka korrigeerida on väga aeganõudev ning suur töö, seetõttu tuleks sellise töötluse eest lisatasu. Planeerige päevitamine mõned (vastavalt oma naha reaktsioonile) päevad enne sessioonile tulekut, et nahk jõuaks “rahuneda” ja tulemus oleks ootuspärane. Enne sessioonile tulemist peaks päevitamisel vältima nahale rõivarantide tekkimise või kui need siiski on juba tekkinud, siis oleks hea valida vastav rõivastus fotosessiooniks, mis rõivarandid katab. Soovitan vältida isepruunistavaid kreeme, sest neid on väga raske ühtlaselt nahale kanda ning tulemus võib olla ebaühtlane või laiguline. Kas sprey-päevitus ei ole fotosessiooniks sobiv.
Fotosessiooni eelõhtul lubage endale vähemalt 8h und!
Veidi suuremaid lapsi võiks veidi ette valmistada ja rääkida, mida fotograafi juures tehakse. Väiksemate laste puhul tasub silmas pidada, et fotosessiooni aeg ei langeks uneajale. Kõige olulisem toredate lastefotode juures ongi tegelikult, et neil oleks hea tuju! Pisemate lastega olge valmis ka mängima ning mürama sessiooni ajal, et saada rõõmsat, emotsionaalset ja head tulemust pildile. Soovitav oleks sellisel juhul pöörata tähelepanu sellele, et Teie riietus oleks pigem mugav. Fotosessioonile võiks kaasa haarata ka mõned laste lemmikmänguasjad, mida siis koos pisikesega fotodele jäädvustada. Võtke kaasa ka kindlasti taskurätikuid, et vajadusel lapse suukest või nina pühkida. Paha ei tee ka väike lapsele meelepärane näks või maius, mida kasutada sessioonil meelituseks ja preemiaks. Vastsündinud beebide pildistamise nõuanded.
Kõige parem on teha beebiootuse pilte 34-37 rasedusnädalal, sest siis on kõhuke juba piisavalt ümar, aga tulevase ema enesetunne veel ei ole liigraske ja poseerimine kergem. Beebiootuse jäädvustamiseks tasuks fotosessioonile tulles kanda rõivaid, mis ei jäta kehale tugevaid soonimise rante (n. jalgadele põlviku- või sokirandid, rinnahoidja randid või kõhule püksirandid). Ka tasuks vältida väga tumedat (musta) värvi riideesemeid, mis kõhukese pigem ära peidavad. Kasutada võiks eest lahti käivaid rõivaesemeid – näiteks nööpidega toppe, triiksärke, et kõhukest oleks mugav pildile jäädvustada. Soovitav on kaasa võtta nii heledam kui ka tumedam pesu. Mulle meeldivad ka teksades beebiootuse pildid (kui kõhuke võimaldab, kui ei, siis saab ka eest pükisd lahti jätta), toppidena võiks kaasa võtta erinevaid variante. Ilusad pildid jäävad ka lihtsalt meeste laiemat valget triiksärki kasutades. Võib kaasa võtta ka mõne mõnusa kleidi, mis tooks kõhukest esile. Sessioonile võib kaasa haarata ka mõne tulevasele beebile varutud ese – kas mõni mänguasi, lutt, sokikesed, müts vms.
Võimalik on teha ka sensuaalsemas stiilis beebiootuse pilte, kauni pesu ja pärlitega. Sellisel juhul tasuks aluspesu läbi mõelda. Kui soovite poolaktipiltide või erinevate kangastega pilte siis peaks hea tulemuse jaoks keha olema niisutatud eelnevalt kas õli või kehakreemiga. See tagab kauni ja terve jumega naha.
Fotosessioonile tulles tuleks kanda rõivaid, mis ei jäta kehale tugevaid soonimise rante (näiteks jalgadele põlviku- või sokirandid, rinnahoidja randid või kõhule püksirandid). Samuti peaks hea tulemuse jaoks keha olema niisutatud eelnevatel päevadel kas õli või kehakreemiga. Soovitaksin seda teha kodus ka enne sessioonile tulekut. See tagab kauni ja terve jumega naha. Palun vältige rasvaseid kreeme, mis võivad stuudio pabertaustadele inetud rasvalaigud tekitada. Soovitav on paar päeva enne sessioonile tulekut eemaldada mittesoovitavad kehakarvad, kuid ärge jätke seda protseduuri samale päevale, et vältida nahaärritust. Sessioonil kasutage läbipaistvat deodorant.
Võtke fotosessesiooniks kaasa riided milles tunnete ennast sensuaalse ja seksikana (näiteks sukad, tripid, korsett). Värvidest võiks kaasa võtta nii heleda pesu komplekti kui ka tumeda variandi. Kindlasti tasub läbi mõelda ehete ja aksessuaaride pool, sest need annavad pildile palju juurde. Fotopaberile välisjalanõudes ei lubata, seega peaks kaasas olema vahetusjalanõud. Buduaari sessiooniks on sobilikud jalanõud pidulikud kontsakingad või miks mitte ka lahedad ning stiilsed saapad.
Kui Teil on fotosessiooni suhtes konkreetsed soovid ning ideed, siis andke sellest kindlasti enne sessiooni fotograafile teada. Võib saata ka internetist leitud näidispilte e-mailiga või siis kirjeldada oma mõtteid. Hea oleks, kui fotograaf saaks aimu, millised pildid kliendile meeldivad ning milliseid pilte soovite tulemuses näha. Alati oleks hea mainida ka, mida Te enda juures sooviksite esile tuua või pigem varjata (näiteks mõni arm või sünnimärk). Kui fotograaf teab, siis oskab ta ka seda pildistamisel ning hilisemas fototöötluses arvestada. Pildistamise ajal andke julgelt teada oma soovidest-ideedest-mõtetest, milliseid poose soovite ja mida ning millal soovite muuta. Kindlasti ei pea kaasa minema lihtsalt viisakusest fotograafi ideedege, kui need ei tundu sobivat. Eesmärk on ju see, et pildistatav jääks rahule fotosessiooni tulemusega!
Ilusaid hetki soovides…
Evelin Elmest